Kiedy warto zainwestować w integrację zespołu?

woman placing sticky notes on wall

Coraz więcej firm zamawia organizowane spotkania integracyjne – w bardzo rożnej formie. Od wieczorków tematycznych po teambuilding zbudowany na scenariuszach sci-fi , fantasy, steam punk czy też soc-reality.

W niektórych firmach decyzja o zakupie integracji ma charakter bezrefleksyjny – „inne firmy zamawiają to i my powinniśmy zapewniać takie wydarzenia pracownikom”, w innych jest traktowany jest jak każda inna inwestycja – ma się zwracać – również na poziomie finansowym.

Zgodnie z wieloma badaniami – Instytutu Gallupa, Harvard Business Review efektywność pracowników można podnosić na dwa sposoby – albo poprzez wzrost kompetencji, albo wzrost zaangażowania.

W dzisiejszych czasach kadry większości firm są wysoko wykwalifikowane – kolejne działania rozwojowe podnoszą ich efektywność w niewielkim stopniu. W związku z tym naturalną drogą jest wpływanie na zaangażowanie pracowników.

Teambuilding jest tym działaniem, które znacząco podnosi zaangażowanie – zwłaszcza jeżeli jest przeprowadzony przy wykorzystaniu modelu 70/20/10 zakładającego, że same wydarzenie powinno być początkiem działań wspierających zmianę (w tym przypadku wzrost zaangażowania).

Właściwie przeprowadzone działania teambuildingowe i powiązany z nimi follow up mogą wpłynąć na obniżenie rotacji pracowników, mniej zwolnień chorobowych oraz niższe koszty rekrutacji i adaptacji pracowników.


Sprawdź świetnej jakości szkolenia z negocjacji: https://www.projektgamma.pl/szkolenia-otwarte/sprzedazowe/podstawy-negocjacji-w-biznesie


Dodaj komentarz